FTŚ GRODZISK MAZOWIECKI

FABRYKA TARCZ ŚCIERNYCH Sp. Z o.o.

Wyszukiwarka

Historia firmy

Poniżej zapraszamy Państwa do zapoznania się z historią najstarszej fabryki narzędzi ściernych w Polsce – Fabryką Tarcz Ściernych w Grodzisku Mazowieckim

 

 

          Początki polskiego przemysłu narzędzi ściernych są ściśle związane z powstaniem Fabryki Tarcz Ściernych, która powstała na bazie istniejącego od 1897 r. młyna zbożowego, w którym wytwarzano osełki do kos. Od roku 1923 rozpoczęto produkcję narzędzi ściernych na skalę przemysłową.

Była to pierwsza Fabryka na terenie Polski produkująca narzędzia ścierne (Towarzystwo Komandytowe Haeberle i Spółka). Przez następne lata rozszerzano asortyment produkowanych narzędzi. W roku 1946 dawne Towarzystwo Komandytowe i Spółkę przekształcono w przedsiębiorstwo państwowe Fabryka Tarcz Ściernych. Duże zapotrzebowanie na narzędzia ścierne w okresie powojennej odbudowy i rozwijającym się przemyśle przyczyniło się do podjęcia decyzji przez władze centralne o rozbudowie Fabryki.W wyniku przeprowadzonych zmian w polskim przemyśle w latach 70 Fabryka wchodzi najpierw w skład Kombinatu Obrabiarek i Narzędzi „Ponar Jotes” w Łodzi, by po kolejnej reorganizacji wejść w skład Kombinatu Przemysłu Narzędziowego „VIS”. W decyzjach dotyczących Fabryki Tarcz Ściernych skoncentrowano się na wysoko nakładowych inwestycjach w uruchomienie produkcji narzędzi diamentowych, jak również narzędzi ze spoiwem poliuretanowym.

W 1990 roku zakład rozpoczął działalność, jako samodzielny podmiot gospodarczy. W roku 2014 na bazie majątku powstała Fabryka Tarcz Ściernych Sp.z.o.o, która jest kontynuatorką dotychczas istniejącej fabryki. Zakład nasz oferuje szeroki asortyment wyrobów ściernych ceramicznych, supertwardych, poliuretanowych..

Oferujemy naszym klientom wysokiej jakości produkty , oraz wszelką pomoc w zakresie technologii obróbki ściernej , wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie i kompetentny zespół wykwalifikowanych pracowników.

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY